Genel

TÜLOV Hakkında

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV), Cumhuriyet’in kazanımlarının ve bu topluma katmış olduğu değerlerin bir taşıyıcısı olmak için bilgi, beceri ve deneyimlerinin birikimiyle çalışan kamu yararı niteliğine sahip bir vakıf, bir sivil toplum kuruluşudur. Demokrasi ve laiklik temelinde, gelecek nesillere daha çağdaş bir Türkiye, daha aydınlık yarınlar bırakmak için durmadan çalışmaktadır.

TÜLOV, Türkiye genelinde çağdaş eğitim yoluyla, çağdaş insan ve topluma ulaşmak için ilkokul seviyesinden doktora seviyesine kadar, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmaktadır.

Bilimsel ve kültürel araştırmalara dayalı olarak Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışında tanıtmakta; ülkemizin doğal, kültürel ve tarihsel değerlerinin korunmasına katkı sunmaktadır.

Demokrasi ve çağdaş değerlerle uyumlu, sevgi, güven ve hoşgörü temelinde dostluğun, yardımlaşmanın, dayanışmanın uygulanması ve yaygınlaşması için çalışmalar yapmaktadır.

Özetle TÜLOV, Türkiye’de ve Dünya’da Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, cumhuriyet değerlerinin temelinde, çağdaş, laik bir birey ve topluma ulaşmak adına, eğitsel, bilimsel ve kültürel çözümler üretmek ve kamuoyu oluşturmak adına çalışmalar yürütmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir